Державна служба зайнятості, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавця, самозайнятості та для провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних.

Таке навчання здійснюється у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, на підприємствах в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців – замовників кадрів.

Наразі з денною, застосовуються інші форми здобуття освіти – дистанційна та дуальна.

Навчальні заклади державної служби зайнятості активно впроваджують дуальну форму навчання шляхом поєднання навчального процесу у закладі освіти та на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях. Це визначає провідну роль та підвищення відповідальності роботодавців за якість підготовки робітничих кадрів.

Так, Сумським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснюється професійне навчання на замовлення роботодавця за професіями «зварник пластмас» на базі підприємства КБ ЕкоПроек, «Оператор котельні» та «Машиніст (кочегар) котельні» на базі підприємств КП «Глухівський тепловий район», ТОВ «Сумитеплоенерго», КП «Теплогарант», КП «Акватермо», КП «Ромникомунтепло» Роменської міської ради. Дніпропетровським ЦПТО ДСЗ – за професією «стропальник» на базі філії АСК «Укррічфлот» «Дніпропетровський річковий порт», ТОВ «Такт».

Також, центри зайнятості для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних укладають договори з закладами освіти, які долучилися до впровадження  дуальної форми навчання.

Наприклад, Київським міським центром зайнятості укладений договір з Вищим професійним училищем № 33 міста Києва про організацію професійного навчання зареєстрованих безробітних за професією «кухар». ВПУ № 33 має  майстерні та лабораторії з сучасним обладнанням, висококваліфікований та творчий педагогічний колектив.

Слухачі опановують професію «кухар» у сучасному виробничому середовищі у роботодавців: ПП кафе «Роксолана», мережа ресторанів «Пузата хата» ТОВ «Форфуд», ТОВ «Хелсфуд», ТОВ «Антарес−2016», ДП «Електронмаш», ТОВ «Бджілка Печерська», ТОВ «Уарест», ТОВ «Л'Кафа груп», ТОВ «Сушия», ФОП Кот О.М., мережа ресторанів «Салатейра», ПП Лагуна «Адмірал клуб» тощо.