30.08.2021 | 15:48

26-27 серпня 2021 року проведено семінар - нараду керівників відділів організації профнавчання регіональних центрів зайнятості «Актуальні питання організації та проведення професійного навчання» за підтримки програми європейської допомоги «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».

Від Державного центру зайнятості до заходу долучилися заступник директора ДЦЗ Артем Ріпенко, директор департаменту стратегічного розвитку та аналізу ринку праці Людмила Василега і заступник директора департаменту – начальник управління профнавчання та профорієнтації Лілія Грабовська. Інформацію Польського фонду міжнародної солідарності («EU4Skills») представили Геннадій Русанов, Піотр Стронковський, Василь Кашевський і Микола Судаков.

Професійне навчання безробітних – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості, яка наразі впроваджує нові підходи для забезпечення ефективної взаємодії шукачів роботи та роботодавців, зазначив Артем Ріпенко під час відкриття заходу.

Представники Мінекономіки України та Національного агентства кваліфікацій висвітлили питання організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, розроблення та впровадження професійних стандартів, нормативних засад створення  кваліфікаційних центрів. Піотр Стронковський ознайомив з європейською практикою аналізу та прогнозування ринку праці. З досвідом організації дистанційного навчання та використання технологій віртуальної реальності присутніх ознайомив Олег Рудковський, керівник проєктів  РФ «Одеська залізниця». Виступ представників компанії «AREMA» Ровшена Джораєва та Арама Саргсяна, було присвячено використанню результатів профвідбору під час організації професійного навчання зареєстрованих безробітних.

У рамках семінару було висвітлено питання запровадження програм навчання за частковими кваліфікаціями, затребуваними на ринку праці, зокрема, курси для наставників, які залучаються до професійного навчання на виробництві. Також практично опрацьовано підходи щодо оцінювання якості організації професійного навчання та визначення критеріїв його результативності